Jože G., obiskovalec lokala Cabaret, pravi, da se je za ceno spolnih storitev dogovarjal z dekleti in jim tudi plačal.

»Če bi mi vrnili denar, ki sem ji ga posodil, danes ne bi bili tukaj,« je na sojenju Milanu Zupančiču in soobtoženim, ki jim tožilstvo očita trgovino z ljudmi, povedal obiskovalec lokala Cabaret na Turjaku Jože G.

Jože G. je povedal, da je v nekem obdobju v lokal Cabaret na Turjaku zahajal redno, od dvakrat do štirikrat na teden. Družil se je z barskimi plesalkami, jim plačeval pijačo, kot je povedal, so dekleta včasih spila tudi po pet steklenic šampanjca, od katerih je ena stala 145 evrov, uporabljal pa je tudi njihove spolne storitve. Te so se izvajale v prostorih nad lokalom. Za ceno se je dogovoril z vsakim dekletom posebej. Če je hotel katero od plesalk odpeljati iz lokala in z njo preživeti vso noč, je najprej pri blagajni lokala plačal 150 evrov, nato pa je, največkrat doma, dekletu za spolni odnos plačal še posebej. Cene so znašale od 500 do 200 evrov ali manj. Povedal je še, da je natakarju v Cabaretu Zlatku Galijaševiću posodil 5000 evrov, ki pa mu jih ta ni vrnil oziroma mu jih ni vrnil v celoti. »Še več,« je povedal Jože G., »Galijašević je začel trditi, da sem jaz dolžan njemu, grozil mi je in mi pošiljal neprijetna telefonska sporočila. Zato sem odšel na policijo in vse prijavil.«

Dva milijona zaslužka z izkoriščanjem deklet

Na številna vprašanja obrambe pa tudi obdolženih je povedal, da je bila cena za odhod dekleta iz lokala vedno ista, namreč 150 evrov, in da je s tem plačal spremstvo. Za spolne storitve in njihovo ceno pa se je individualno dogovarjal z dekleti, ki jim je tudi izročil denar.

Kriminalisti so nato sredi novembra 2012 potrkali na vrata nočnih lokalov Antonio v Komnu, Bolero v Trebnjem in Cabaret na Turjaku. Preiskovali so domnevno vpletenost v organizacijo najstarejše obrti, s katero se je ukvarjalo do 49 deklet (večinoma iz Ukrajine, Češke, Moldavije, Dominikanske republike), ki so živela v preiskanih nočnih lokalih.

Posel je, kot trdi tožilstvo, vodil in organiziral Milan Zupančič, Darko Vukomanović je domnevno urejeval prihod tujk v Slovenijo ter zanje pridobival dovoljenje za bivanje in za delo barskih plesalk, nadziral ter menda vodil je delo in prostituiranje deklet. V Antoniu je to menda opravljal sam, v Cabaretu pa, kot pravi tožilstvo, vodja lokala in natakar Zlatko Galijašević.

Samo Zupančič naj bi z izkoriščanjem deklet pridobil več kot dva milijona evrov premoženjske koristi: 1.360.000 iz njihovih spolnih odnosov, iz vračanja neto plač z dodatkom za prehrano 437.225 evrov, iz nedoseganja norme konzumacije pijač 169.200 evrov ter iz odškodnine za letni dopust 39.200 evrov. Sojenje se nadaljuje.

Vir: Delo