All filters

Ustvarite svoj uporabniški račun

Pridružite se največji skupnosti za ljudi brez predsodkov: Registriraj se

image image

Novice

Novice

Novice iz sveta prostitucije

Srečno veselo in uspešno...... 2013

Vsem uporabnikom tega foruma želim srečno veselo in uspešno..... in sveda čimveč lepih uric med in v sočnih ter nabritih mucah...... pri naših puncah...

bos***
31. 12. 2012
3 komentarji
Novosti
Axe***
28. 12. 2012
Komentiraj
Nekdanja ameriška atletska prvakinja živela dvojno življenje
Novosti

Čvrsta Ajša in dominantna Tina 6.

Axe***
21. 12. 2012
9 komentarjev
Najstnica

Vitka Beatrix.

Axe***
19. 12. 2012
8 komentarjev
Novosti
Axe***
16. 12. 2012
10 komentarjev
Novosti

Jasminaescort, Dunja, Hanna, Lea, Iza, v Beogradu pa deluje transexualka Kristina.

Axe***
15. 12. 2012
5 komentarjev
Sporna nogometna navdušenka

Ko je amaterski nogometni klub Vukefalas iz grškega mesta Larisa pred časom zapadel v hude finančne težave, ki so ogrozile njegov obstanek, mu je na pomoč priskočila nekoliko nekonvencionalna podjetnica, lastnica dveh luksuznih lariških bordelov Sula Alevridu oziroma Madam Sula, kakor jo naslavljajo odjemalci uslug njenih deklet. Obubožanim nogometašem je 67-letna nekdanja prostitutka zagotovila krvavo potreben sponzorski denar, svoj finančni vložek, ki so ga v prvi vrsti porabili za drese in drugo nujno opremo, pa razume kot domoljubno gesto v času, ko država zaradi nezavidljivih ekonomskih razmer zanemarja številna področja družbenega življenja, med njimi tudi šport.

A če je pri tem pričakovala hvaležnost lokalnih oblasti, se je močno uštela. Rožnati dresi nogometašev, ki jih krasijo reklamni napisi z imeni njenih bordelov Vila Erotika in Hiša zgodovine, so namreč zmotili mnoge uradnike, ki so se začeli na glas spraševati o primernosti sponzoriranja športne dejavnosti z denarjem od prostitucije, pa čeprav je najstarejša obrt v Grčiji zakonita. Vodstvo lige, v kateri igra klub, poimenovan po konju Aleksandra Velikega, jim je celo ukazalo, da jih morajo sneti, in zagrozilo, da se bodo ob kakršni koli kršitvi v tem pogledu, pa naj se zgodi na zelenici ali ob njej, znašli pred disciplinsko komisijo zaradi “omalovaževanja športa”.

A Madam Sula, ki kot podjetnica tudi sama čuti kremplje finančne krize, pa čeprav ne tako srdito kot večina drugih podjetnikov v mestu, saj njene stranke, zahvaljujoč spletnemu oglaševanju, prihajajo tudi iz tujine, se ne da. “Ali imajo koga drugega, ki jim lahko ponudi denar?” se sprašuje in obenem pojasnjuje, da je ponosna, da je lahko prav ona priskočila na pomoč mladim nogometašem. Ob tem pa opozarja tudi na hinavščino kritikov, ki se jim zdi njeno sponzoriranje nogometa sporno, nobenih pripomb pa nimajo, če denar v šport vlagajo podjetja, ki se ukvarjajo z igrami na srečo. “Kaj je boljša ideja za promocijo, igre na srečo ali spolnost?” se sprašuje tudi predsednik kluba Joanis Batziolas.

Vir: Delo

Axe***
15. 12. 2012
Komentiraj
Čez dan inšpektor, ponoči zvodnik

Prostitucija: Hrvaški policisti kriminalcem zadali hud udarec

Zagreb – Saj ni res, pa je, bi lahko komentirali novico iz sosednje Hrvaške. Policisti so namreč prijeli inšpektorja za prostitucijo, in sicer zaradi – zvodništva.

Mislava Merkaša, enega najbolj izkušenih inšpektorjev z oddelka za organizirani kriminal v zagrebški policiji, ki je bil več let tudi vodja skupine za pregon prostitucije, so skupaj s preostalimi domnevnimi zvodniki opazovali kar nekaj časa. Pridržali so ga zaradi suma, da se je ukvarjal z organizirano prostitucijo.

Po pisanju Jutarnjega lista so osumljenci na območju Zagreba po hotelih in posebej najetih stanovanjih omogočali prodajanje spolnih storitev. Po doslej znanih podatkih so zanje delale mlade Hrvatice. Ni še znano, ali bodo dekleta, ki so se prodajala, kazensko preganjali. Kazenski postopek pa skoraj zagotovo čaka druge vpletene, ki so sodelovali pri organizaciji: nekateri so skrbeli za najeme stanovanj, v katerih so dekleta zadovoljevala stranke, drugi pa so jih vozili do strank.

Medijem razlagal, kako delujejo

Merkaševi kolegi so nad njegovim prijetjem šokirani, saj je veljal za enega najboljših inšpektorjev. V karieri je obravnaval številne znane primere (denimo ugrabitev otroka generala Vladimirja Zagorca leta 2004), največ pa se je ukvarjal prav z bojem proti prostituciji. Sam je razlagal medijem, da za odkrivanje organizirane prostitucije uporabljajo oglasnike in se zvodnikom izdajajo za stranke. Kriminalistična preiskava je zdaj pokazala, da so sporne oglase za novačenje strank objavljali prav Merkaš in njegovi pajdaši. Policijska preiskava je trajala več mesecev, preiskovalci pa so obremenilne dokaze zbirali tudi s tajnim snemanjem telefonskih pogovorov.

Vir: Delo

Axe***
15. 12. 2012
Komentiraj
Rubi

Preprosta Rubi.

Axe***
12. 12. 2012
8 komentarjev
V Las Vegasu dobiti prostitutko? Nič lažjega!

Zanimiv clanek o dogajanju v Las Vegasu: http://www.24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/foto-v-las-vegasu-dobiti-prostitutko-nic-lazjega.html

Pozor na tale odstavek:

Na nekaj karticah, ki sem jih dobil v roke, so se te gibale od 35 do 100 dolarjev (za dve dekleti). Res poceni, saj je to približno toliko, kot stane ena noč v hotelu – in kar dve dekleti! Kako že pravijo, ''da je nekaj prelepo, da bi bilo res?'' To nedvomno velja v tem primeru. Izvedel sem, da ta cena velja le za transport do same sobe,

Zanimivo, ne )

*mi***
12. 12. 2012
2 komentarja
Cakica

Skoraj vse da ima Cakica.

Axe***
03. 12. 2012
7 komentarjev
Zabojniki za seks za züriške prostitutke in njihove stranke

V Zürichu bodo, da bi z mestnih ulic čim bolj učinkovito pregnali prostitucijo, zgradili posebne zabojnike za seks, v katere bo mogoče zapeljati kar z avtom.

Na ta način naj bi tako prodajalkam ljubezni kot njihovim strankam omogočili diskreten prostor za izvajanje storitev. Vrsto zabojnikov, podobnim garažam, ki bodo zlahka dostopni z vozili, naj bi v industrijskem predelu mesta odprli prihodnjega avgusta.

V züriškem mestnem svetu pričakujejo, da se bo tam s svojimi strankami srečevalo okrog 30 ponudnic spolnih uslug, sistem zasedenosti zabojnikov bo deloval po načelu "kdor prej pride, prej melje".

Odprtje bo sovpadalo s sprejetjem velike reforme zakonov o prostituciji v tem švicarskem mestu, saj bo na določenih območjih Züricha, kjer se je prostitucija preveč razbohotila, od zdaj prepovedana.

Prostitutke, ki bodo uporabljale zabojnike za seks, se bodo morale zdravstveno zavarovati in si priskrbeti dovoljenje za opravljanje svojega posla (zanj bodo odštele okrog 30 evrov). Poleg tega bodo morale vsak delovni večer v avtomat vplačati okrog štiri evre za uporabo prostorov.

Največja težava, ki stoji na poti zamisli o uvedbi zabojnikov, je dejstvo, da večina prostitutk s tamkajšnjih ulic skoraj ne govori nemško, zato bodo morali najti način, kako jim razložiti delovanje.

Vir: RTVSlo

Axe***
01. 12. 2012
4 komentarji
Gina

Najstnica Gina.

Axe***
29. 11. 2012
24 komentarjev
Novosti

Sara in po moji napaki malo z zamudo Mateja.

Axe***
28. 11. 2012
5 komentarjev
Novosti
Axe***
27. 11. 2012
4 komentarji
Kam ge denar

http://www.mladina.si/118121/davek-ki-ga-slovenija-ne-zna-pobrati/

Lep zapis v Mladini, kam gre naš denar ter koliko ga gre na primeru Andiama.

paj***
27. 11. 2012
5 komentarjev
Od študentk do žensk, ki s prostitucijo preživljajo družino

Pri prodajalkah ljubezni: Štejeta zlasti mladosten videz in izkušenost – Pozorni ljubimci navadno dobijo več

"Obšel ga je blažen občutek, da se je bil spet enkrat polastil trohice sveta: da si je z namiš*ljenim skalpelom vnovič izrezal neznatno krpico iz neskončnega tkanja vesoljstva." Tako je Milan Kundera izpeljal formulo, s katero bi bilo mogoče opredeliti enkratnost (milijoninko drugačnosti) številnih žensk, s katerimi je spal Tomaž, junak njegovega romana Neskončna lahkost bivanja (prev. Jaroslav Skrušný). In gonilo tega? Kundera ga vidi kot slo po polaščanju neskončne pestrosti objektivnosti ženskega sveta, kar lahko pripišemo tudi tokratnemu Nedelovemu sogovorniku.

Vse skupaj se je začelo iz šale: klical jih je in se prenarejal, da je zelo zainteresirana stranka, posnetke pa nato v zabavo predvajal prijateljem. Nekoč mu je nekdo navrgel, zakaj ne bi tega tudi dejansko izkusil. Že po prvem obisku pri dekletu na klic ga je zgrabilo: vznemirjenje, sladostrastno pričakovanje, kakšno bo dekle za vrati, vsakokrat malo drugačni meseni užitki. Zdaj je od tega že tri leta in 22-letnik se svojega "športa", kakor mu pravi, še ni naveličal.

Izziv je sprejel pri 18 letih in v treh letih obiskal kakšnih dvajset deklet na klic, kakor prodajalkam ljubezni pravi sam. Za urejenega mladeniča, ki deluje vsaj nekaj let starejši in se lepo izraža, bi težko rekli, da si ne bi mogel poiskati "zastonjskega" (ljubezenskega) odnosa, pa za seks vseeno večinoma plačuje. "Normalnega razmerja res že dolgo nisem imel niti ga še ne iščem. Nekako še ni prave kandidatke," pravi, prepričan, da se v "običajnih" odnosih hitro razblinita tista svežina in vznemirjenje, ki njega sicer vedno znova prevzameta, kadar se odpravlja na plačljivi zmenek. "Imam sicer žensko, s katero se občasno dobivam, a dam raje 60 evrov, grem v Ljubljano in preskusim nekaj novega, kakor da je na voljo kar naprej eno in isto," je pojasnil. Tudi zato se drži pravila, da ne gre k nobenemu dekletu več kot enkrat, in vsaj doslej je vedno kolikor toliko uspešno zadostil svojim pričakovanjem.

Odločilen je pogovor

"Oglase – zdaj jih je že čez tisoč – spremljam v glavnem po spletu, ponekod so zraven tudi fotografije. Odločim se na podlagi fotografije z opisom in pogovora z njo po telefonu. Če je arogantna, odpade. Prav tako, če se vidi, da gre pri njej za 'industrijo' s ciljem nabrati čim več moš*kih v najkrajšem času, da je tak tudi inkaso. Sam sem naklonjen 'girlfriend' izkušnjam, v katerih se počutiš, ali pa je vsaj iluzija, kot da si pri ljubici," je povedal mladenič in dodal, da brska v glavnem znotraj okvira "stanovanjske prostitucije", torej, da pride on v stanovanje, najpogosteje najemniško, ali pa se odloči za "escort" (spremljevalko), s katero za kratek čas najame sobo.

Kakor pove, so cene spolnih storitev različne. "Za pol ure, kar meni zadošča, znašajo od 50 do 70 evrov, so pa tudi kakšne s tarifo 80 evrov. Te so ponavadi res lepe, mlajše in se zaradi tega bolj cenijo. Se pa pri 'lepih' lahko zgodi, da mislijo, da je lepota dovolj, in so potem v spolnosti čisto pasivne. Kakorkoli že, z leti cena pada, recimo na 40 do 50 evrov, poznam pa na primer gospo iz Gorenjske, ki računa le 30 evrov za pol ure. A je iz 'rovt', in tudi to znižuje ceno," je poznavalsko pripovedoval užitkar, ki si je privoščil dekleta, stara od 19 do 50 let. "Sama mladost niti ni najbolj pomembna; vsaj po mojih in izkušnjah mojih prijateljev ne. Med najbolj priljubljenimi so pravzaprav tiste od 30 do 45 let, saj so večinoma zelo dobro ohranjene in vedo, kako se stvari streže." Ob tem doda, da izredno ceni profesionalnost žensk, ki jih obiskuje: njihovo urejenost, sposobnost, da so v tiste pol ure ali uri, kolikor običajno traja "akcija", vsaj videti predane, a kakor pravi, moraš za takšen razplet v odnos nekaj vložiti tudi sam.

Plača gre za užitke

"Če se ji posvetiš in se potrudiš, boš zagotovo tudi sam deležen več pozornosti, zlasti če se z žensko ujameš. Glede na to, da je vsakič prvič, se ne ve, kaj komu prija, se pa da to kolikor toliko uspešno usklajevati med samim srečanjem. In če ženska vsaj približno uživa tudi sama, ne gleda na uro. Meni je zadovoljevati žensko v največje veselje." Pa dejansko uživajo? "Res je, nekatere imajo tudi po pet strank na dan, zato je težko razbrati, kaj je res, kaj pa hlinjeno, zlasti orgazmi, a vseeno se trudim biti pozoren ljubimec. Seveda so tudi stranke, ki vržejo denar na mizo in se obnašajo, kot da so dekle kupili. Ukazujejo, opravijo svoje in se poberejo, vsaj tako so mi povedale nekatere od njih," je dejal mladenič, ki svojo delavsko plačo porabi za stroške bivanja pri domačih, oblačila in dekleta. "Rad se namreč pogovarjam, zanima me, zakaj delajo, kar delajo."

Med njimi je, opaža, veliko študentk. "Ko pridejo v Ljubljano študirat, so jim na voljo študentska dela, s katerimi težko zaslužijo tisoč evrov ali več, kot prodajalke ljubezni pa zaslužijo po nekaj tisoč evrov na mesec. Nekatere mislijo, da bo tako le za čas študija in bodo potem nehale, a denar vleče. Lahko imaš zares visoko izobrazbo, res izjemno kariero, pa težko zaslužiš štiri ali celo pet tisoč evrov na mesec. Med njimi so dekleta, ki so v partnerskih razmerjih, pa partnerji ne vedo, s čim se ukvarjajo, pa tudi ženske, ki tako preživljajo svojo družino in se mora morda brezposelni partner hočeš nočeš sprijazniti s tem."

Srečanja se tako dogajajo tudi v družinskih hišah in stanovanjih, kamor dekleta, ki imajo nekoga nad sabo – zvodnika ali zvodnico –, pridejo med svojim delovnim časom, s čimer imajo zasebno in službeno življenje popolnoma ločeno.

Cene ne znižujejo

"Cena v oglasih ponavadi ni navedena niti se o tem ne menim po telefonu. Takrat se kvečjemu malo pohecam, da vidim, s kakšno žensko govorim. Ko pa pridem k njej, se zmeniva glede denarja – zbijati se cene ne splača – in uporabe kondoma. Po mojih izkušnjah je sicer večina žensk pripravljena na oralni in tudi spolni odnos brez kondoma. Če si redna stranka ali če plačaš več, se je sploh še lažje dogovoriti za to. Nekatere pa ne odstopajo od svojega pravila: s kondomom ali nič. Sam menim, da je vsekakor smotrno uporabljati zaščito, zlasti zaradi morebit*nih bolezni."

Po njegovih izkušnjah so dekleta običajno lepo urejena: so zapeljivo oblečena, čista, dišijo. "Običajna praksa je, da ti ob prihodu in tudi po 'akciji' ponudi prho. Smrdljivi in lepljivi moški, kar je stereotipna predstava moških, ki obiskujejo dekleta na klic, tako odpadejo. Sam se ponavadi uredim doma." Plačilo na začetku ali na koncu? "Raje plačam takoj, da so formalnosti opravljene. Se mi je pa že zgodilo – a ne s Slovenkami –, da so zamahnile z roko in poračunale na koncu."

In potem … "Vprašajo te, ali imaš kakšen fetiš, da ga morebiti vključijo v igro. Ponavadi se začne z oralnim zadovoljevanjem, nato sledi spolni odnos, med katerim se zamenja nekaj poz, o čemer se meniš sproti. Konča se seveda, ko moški doživi vrhunec." Za analni seks – če sploh – je treba doplačati od 20 do 40 evrov. "To pač spada pod 'ekstra' … In zakaj moški hodimo k tem dekletom? Takih, ki hodimo iz radovednosti, verjetno res ni prav veliko, večina je pač tistih, ki doma niso zadovoljeni, ki si želijo česa, na kar partnerke niso pripravljene, naveličanih že preverjenega … V tem jih povsem razumem."

Na voljo tudi sam?

Da bi se naveličal letanja za plačljivimi krili, si še ne more predstavljati. "Dolgčas mi ne bo postalo – to bi se mi lahko zgodilo kvečjemu, če bi ves čas hodil k eni in isti ženski. Oglasov pa je čez tisoč, tako da se ni bati. Poleg tega imam še nekaj neizpolnjenih želja, ena med njimi je obisk v sosednji Avstriji, kjer cvetijo takšne in drugačne 'hiše ljubezni' (love house, op. p.). Tam je kot v čebelnjaku; številne sobice, v vsaki od njih pa ponudba na zelo visoki ravni. Profesionalke z rednimi zdravniškimi pregledi," pove in ob tem prizna, da je tudi sam že razmišljal o karieri žigola. "Vendar se je moj prvi poskus končal precej neslavno. Na začetku me ni nihče poklical in tudi ena od izkušenih žensk na klic mi je povedala, da je navadno tako: prva dva meseca suša, nato da steče. Nato so me zares začeli klicati, a predvsem moški in sem jih že v štartu zavrnil. Nazadnje je poklicala neka Štajerka. Bila je sicer zelo natančna: zanimalo jo je, kako potenten sem, kolikšen izliv imam … skratka, čisto vse do najmanjših podrobnosti. Njena želja je bila, da bi bil lahko mož zraven, a zgolj pasivno. Privolil sem, nato pa nam nekako ni uspelo uskladiti terminov. Oglas sem potem umaknil, čeprav razmišljam, da bi ga mogoče obnovil …"

Zgodi se, da dva, tri mesece ne grem k nobeni. In nasprotno: da v enem samem dnevu obiščem dve ali celo tri dekleta.

Za uporabnike in ponudnice ni kazni

Prostitucija je v Sloveniji dovoljena od leta 2003, ko je bila zaradi sprememb in dopolnitev zakona o prekrških zoper javni red in mir odpravljena prepoved vdajanja prostituciji. Kaznivo je ostalo samo ponujanje spolnih storitev na javnem kraju na vsiljiv način, kar pa mora koga motiti oziroma povzročiti vznemirjenje ali zgražanje ljudi. Pri tem ni prekršek spolno občevanje za denar, temveč ponujanje spolnih storitev na javnem kraju z vsiljevanjem. Namen navedene določbe je predvsem omejitev ulične prostitucije, s katero pa se v Sloveniji ne srečujemo, so nam odgovorili z generalne policijske uprave. Policisti prostitucije torej ne preganjajo več, medtem ko sta zvodništvo in posredovanje pri prostituciji še vedno kaznivi dejanji. Prav tako zakonodaja ne predvideva kaznovanja uporabnikov spolnih storitev, kakor velja v nekaterih severnih evropskih državah, razen v primerih, ki so opredeljeni v kazenskem zakoniku (pedofilija, spolni napad na osebo, mlajšo od 15 let ...).

Nočni bari – dragi, a pogosto izkoriščevalski

Mladenič sem in tja zaide tudi v kakšnega od številnih nočnih barov. "Všeč so mi, na voljo so številna dekleta z vseh koncev sveta, vendar je zame to predrago. Za svojo pijačo in pijačo 'spremljevalke', njen 'ples na mizi' in podobno lahko mimogrede zapraviš 150, 200 evrov, pa od tega nimaš nič konkretnega." V nočnih barih se sicer pogosto dogaja veliko izkoriščanje deklet, žrtev trgovine z ljudmi oziroma belega blaga, ki jih "menedžerji" z obljubami o boljšem in lagodnejšem življenju zvabijo pod svoje okrilje, nato pa z njihovim prodajanjem na veliko služijo. Ravno v četrtek je slovenska policija stopila na prste eni takih kriminalnih združb, ki je dekleta od vsepovsod pripeljala v Slovenijo pod pretvezo, da bodo delale v strežbi in dobro zaslužile, nato pa so jih dobesedno zasužnjili in z grožnjami, da jih bodo deportirali, dosegli, da so za majhen denar ponujale spolne storitve.

Vir: Delo

Axe***
26. 11. 2012
Komentiraj
Sodnik: Če bi priznal, bi bil zrel za psihiatrijo

Milko Škoberne vzel podkupnino? Odvetnik Tomaž Bromše zahteva izločitev dokazov, predsednice sodnega senata in tožilke

Ljubljana – "Zahtevam izločitev vseh listin in vseh dokazov v spisu, poleg tega pa tudi izločitev predsednice senata Vladislave Lunder in tožilke Blanke Žgajnar," je na preobravnavnem naroku povedal zagovornik celjskega sodnika v suspenzu Milka Škoberneta odvetnik Tomaž Bromše.

Bromše je svoje zahteve utemeljil s 30 strani dolgim pisanjem in povedal, da listine in dokaze izloča zaradi več razlogov. Prvi je ta, da je predlog za odvzem imunitete Škobernetu na mandatno-imunitetno komisijo državnega zbora poslalo tožilstvo, po zakonih pa bi ga moralo sodišče. Poleg tega so o odvzemu imunitete, s čimer so dali dovoljenje za začetek postopka, odločali le člani te komisije, ne pa tudi državni zbor. Povrh je sklep o odvzemu imunitete prišel naknadno, po tem, ko se je postopek zoper Škoberneta že začel. Glede na to, da je formalnopravno sklep mandatno-imunitetne komisije ničen, tako Bromše, so nezakoniti tudi vsi dokazi, ki so bili zbrani pozneje.

Drug vzrok je po Bromšetovih besedah ta, da dovoljenj za uporabo prikritih ukrepov zoper Škoberneta ni dalo pristojno sodišče, pač pa naj bi te odredbe dajalo kar tožilstvo. Poleg tega je policija, ki je dokaze zbirala s prisluškovanjem in sledenjem, uporabljala pa je tudi označen denar in tajne sodelavce, te metode uporabljala brez ustreznih dovoljenj. Ta so bila pridobljena naknadno, in še to je storil nepristojni organ. Nezakonita da je bila tudi vloga Esada Ćehajića, ki je brez ustreznih dovoljenj deloval kot tajni sodelavec policije.

Vzrok za izločitev predsednice senata, sodnice Vladislave Lunder, je po odvetnikovih besedah dejstvo, da se je seznanila z uradnim zaznamkom privilegirane priče v spisu, ki bi moral biti iz njega izločen, to pa lahko vpliva na njeno odločitev na sojenju. Državno tožilko Blanko Žgajnar pa je po Bromšetovih utemeljitvah treba izločiti zato, ker je opravljala nekatera preiskovalna dejanja, in zato, ker so nekatere njene odredbe, predvsem tista o tajnem opazovanju, v nasprotju same s seboj, in zato, ker jo želi obramba zaslišati kot pričo.

O izločitvi predsednice senata bo odločil predsednik Okrožnega sodišča v Ljubljani Anton Panjan, o izločitvi tožilke pa vodja specializiranega državnega tožilstva Harij Furlan. Žgajnarjeva je zahtevo za svojo izločitev komentirala z besedami, da so preiskovalna dejanja pač sestavni del nalog tožilcev.

Sodnica Vladislava Lunder je po vloženih zahtevah prekinila predobravnavni narok, na katerem se je Škoberne sicer izrekel za nedolžnega. Dejal je, da bi bil, če bi dejanje priznal, zrel za psihiatrijo.

Škoberne je skupaj z Marjanom Salobirjem in Esadom Ramićem obtožen nadaljevanega kaznivega dejanja prejemanja podkupnine. Nekdanji lastnik nočnega lokala v Celju Esad Čehajić, ki ga tožilstvo sumi izvajanja prostitucije v lokalu, je namreč številne državne organe pregona o nečednem početju trojice obvestil konec novembra leta 2010 in takoj je stekla kriminalistična preiskava s prikritimi preiskovalnimi ukrepi.

Kriminalisti so sodnika začeli preiskovati decembra pred dvema letoma po prejetju Ćehajićevega pisma. Ta je pisal o domnevni sodnikovi podkupljivosti, češ da je Škoberne v zameno za podkupnino odpravil mednarodno tiralico zanj (osumljen je bil kaznivih dejanj, povezanih s prostitucijo in goljufijami).

Škoberne je tako menda od Ćehajića prejel 9000 evrov podkupnine, zahteval naj bi še 50.000 evrov. Kriminalisti so mu med policijsko preiskavo navidezno izročili 18.000 evrov podkupnine, ki naj bi si jo nato razdelil s Salobirjem in Ramićem, del denarja pa je menda položil na bančni račun (del izročene podkupnine so našli pri hišnih preiskavah).

Vsak mesec dobi 2200 evrov bruto

Januarja 2013 bosta minili dve leti, odkar je sodnik Škoberne v suspenzu, delodajalec, torej država, pa mu vsak mesec izplača okrog 2200 evrov bruto nadomestila plače. Tako je doslej dobil več kot 48.000 evrov bruto nadomestila. Ob prihodu na sodišče je dejal, "da star indijski pregovor pravi, da bo reka naplavila truplo, vendar to ne bo njegovo", na očitek, da že dve leti nič ne dela, pa, "da je v tem času prepotoval pol sveta in veliko naredil na sebi".

Obtožen tudi krive izpovedbe

Zoper Milka Škoberneta na mariborskem okrajnem sodišču teče kazenski postopek zaradi krive izpovedbe. Potem ko je bil marca lani nad Škobernetovim delom odrejen službeni nadzor, je predsednica višjega sodišča v Celju na podlagi ugotovitev nadzora v zvezi z eno zadevo Škoberneta ovadila, tožilstvo pa je junija letos vložilo obtožni predlog, nam je potrdil vodja mariborskega okrožnega tožilstva Drago Šketa. Po naših podatkih naj bi bil Škoberne krivo izpovedoval v nekem kazenskem postopku, ko je bil zaslišan kot priča. Škoberne pa je proti predsednici celjskega višjega sodišča prav tako vložil ovadbo, in sicer zaradi obrekovanja in kršenja posebnih odločb, ki govorijo o ovadbah uradnih oseb.

Milko Škoberne je dejal, da je kot sodnik videl že na tisoče obtožb, vendar tako zmedene in polne sklepanj pa še ne.

Vir: Delo

Axe***
26. 11. 2012
Komentiraj
Novosti

Barocnici Lolalutka in Nina 7.

Axe***
26. 11. 2012
5 komentarjev
Prejšnja    35 od 134    Naslednja