seksualno delo

Prikazani rezultati 1 do 2 od 2
  1. #1

    Privzeto Vse več vpletenih v afero Slovenska pot

    Dominikanske plesalke Zaradi dovoljenj pri MZZ menda posredovali varuhinja, kabinet predsednika vlade in Pavel Rupar

    Podjetniki, ki vozijo dominikanske plesalke, so se v primerih, ko je imelo zunanje ministrstvo zadržke do izdaje dovoljenj za njihovo "izbranko", obračali tudi na kabinet predsednika vlade in varuhinjo človekovih pravic. Za enega med njimi pa je menda posredoval Pavel Rupar.
    Slovensko veleposlaništvo v Buenos Airesu in ministrstvo za zunanje zadeve sta, kot smo v Delu že poročali, večkrat opozorili, da ima pot deklet, ki iz Dominikanske republike pridejo v Slovenijo s pogodbami za delo barskih plesalk, lahko znamenja trgovine z ljudmi ali zlorabe prostitucije. Dvome o pravem namenu njihovega potovanja so sporočali tako upravnim enotam, ki so izdajale dovoljenja za bivanje, kot ministrstvu za notranje zadeve, obrnili so se tudi na Nacionalni preiskovalni urad in protikorupcijsko komisijo.


    Od zavoda za zaposlovanje so dobivali odgovore, da dokler ni neki delodajalec pravnomočno obsojen, nimajo zakonske podlage za zavrnitev izdaje delovnega dovoljenja za posameznico, s katero je sklenil pogodbo. Na upravnih enotah pa večinoma niso videli zadržkov, da ne bi izdali dovoljenja za bivanje, če je prosilka že imela delovno dovoljenje. A so bili v nekaterih primerih na veleposlaništvu v Buenos Airesu, kamor so Dominikanke hodile po dokumente, kljub temu prepričani, da ni res, da dekle odhaja v Evropo raznašat pice, kot je marsikatera dejala. Zato se je predaja dokumentov večkrat precej zavlekla.


    Posredovanje pa tudi pritiski


    Podjetniki, ki so se jim "poslovni cilji" izmikali, niso izbirali sredstev za izvajanje pritiska na konzularno predstavništvo. Tako je eden, denimo, vložil pobudo na urad varuhinje za človekove pravice, češ da slovensko diplomatsko-konzularno predstavništvo v Buenos Airesu zavlačuje s postopkom vročitve dovoljenja za začasno bivanje. Spet drugi se je obrnil kar na kabinet prejšnjega predsednika vlade, naj mu pomagajo, ker kljub številnim pogovorom ne more podaljšati dovoljenja dekletu, s katerim se namerava poročiti. Iz urada Zdenke Čebašek Travnik so pojasnili, da se niso zavzemali za hitrejši postopek, ampak so na konzularni službi le poizvedovali po vzrokih za njegovo dolgotrajnost. Tudi svetovalci Boruta Pahorja so zgolj posredovali pismo in zunanje ministrstvo prosili, naj piscu odgovori.


    Po besedah Andreja Štera, vodje konzularnega oddelka zunanjega ministrstva, pa je povsem konkretno posredoval nekdanji poslanec SDS Pavel Rupar, ki da je vztrajno klical na konzularni sektor, ali in kako bi lahko pomagali njegovemu prijatelju, ki ne more pripeljati dekleta. Rupar vse "absolutno zanika", se je pa v odgovoru nekoliko zapletel, saj nas je po izjavo napotil na tiskovnega predstavnika SDS Jerneja Pavlina, ki pa o ničemer ni vedel nič.

    Vir: Delo

  2. #2
    Datum prijave
    Oct 2006
    Lokacija
    Slovenia
    Objave
    41
    +/-
    +10 /  -9

    Privzeto

    pa povejte že enkrat ! kateri podjetniki so to ki v slovenijo vozijo dominikanke razvažat pice.! pol jih pa pridejo zvodniki iz cele slovenije iskat ko PRIDEJO NA LETALIŠČE in to vsak z svojim "AVTOBUSOM".aja ! en avtobus gre v tržič.hi hi

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Po tej temi pravkar brska 1 uporabnikov. (članov: 0 in gostov: 1)

Pravila objavljanja

  • Ne morete objavljati novih tem.
  • Ne moretet objavljati odgovorov.
  • Ne morete objavljati prilog.
  • Ne morete urejati vaših objav.
  •  
  • BB koda is Vključen(a)(i)
  • Smeški so Vključen(a)(i)
  • [IMG] koda je Vključen(a)(i)
  • [VIDEO] code is Vključen(a)(i)
  • HTML koda je Izključen(a)(i)