Citiraj Originally Posted by *mihec*
Na filmska platna prihaja nov slovenski film, v katerem bo govora o slovenski prostituciji. Zgodba gre takole:Slovenka je portret izgubljenega mladega človeka. Napol ženska, napol otrok, ki izgubi odnos do realnosti in do lastnega telesa.V največjem slovenskem oglasniku je vsak teden več kot 1000 oglasov, v katerih dekleta ponujajo spolne usluge. Vsaj polovica jih pravi, da so študentke. Čeprav lažejo s podatki, je med njimi v resnici veliko študentk. Tudi takšnih, o katerih nihče od tistih, ki jih pozna ali sreča na ulici nikoli niti pomislil ne bi, da so zmožne kaj takšnega. V tej zgodbi o eni od teh deklet so pohlep, prostodušnost in neznosna lahkost tega početja – kot da se to ne dogaja njej in z njenim telesom, kot da se takrat preklopi na avtomatskega pilota.Kot pravi Aleksandra v svojem dnevniku: V Salamonov oglasnik sem dala svoj oglas. Predvsem za tujce, ki pridejo sem. Grem k njim v hotel, na hitro opravim in poberem dober denar. Itak tega noben ne ve. Imam svoj projekt in ko bo končan, bom živela normalno življenje.</font>Vec najdete na spletni strani: http://www.slovenka.si/si/index.htmlOktobra bo Slovenka prikazana tudi na Festivalu slovenskega filma v Portorožu, takoj zatem pa pride v slovenske kinodvorane. Predvidevam, da bo posebej zanimiv za poznavalke in poznavalce te scene - torej clanice in clane tega foruma

Vse to me spominja na "Belle de Jour" intimni dnevnik londonske prostitutke. Tisti ki ste knjigo prebrali boste oziromabomo lahko primerjali ali je spet neka kopija ali pač original.