Prikazani rezultati 1 do 4 od 4

Hybrid View

Prejšnja objava Prejšnja objava   Naslednja objava Naslednja objava
  1. #1

    Privzeto Z erotično masažo zaslužila manj, kot je pričakovala

    Na sojenju Valterju in Danijeli Šmid zaradi trgovine z ljudmi so zaslišali oškodovanko iz Srbije. Kot je dejala, nima občutka, da je bila izkoriščana, a če bi vedela, da ne bo dobila 50 odstotkov zaslužka, kot ji je bilo obljubljeno, se na oglas ne bi javila.

    »Službo v Sloveniji sem našla prek oglasa. Pisalo je, da iščejo erotično maserko in da bom polovico zaslužka zadržala jaz, pol pa delodajalec. Kak teden, deset dni se je ta denar res delil na pol, potem pa sem začela dobivati manj, kakih 20 do 30 odstotkov. Rečeno mi je bilo, da je iz ostalega treba poplačati račune za elektriko, vodo, brisače, šampone,« je povedala priča iz Srbije, po trditvah tožilstva žrtev trgovine z ljudmi. Delala je v masažnem salonu Superbus v Novem mestu, ki sta ga vodila zakonca Valter in Danijela Šmid – dvojica se mora zdaj na sodišču zagovarjati zaradi očitkov, da je v Srbiji, na Kosovu in v Sloveniji novačila ženske v stiski in jim obljubljala lepe zaslužke. Organizirala naj bi njihov prihod v Slovenijo in se nato okoriščala z njihovo prostitucijo.

    Prevečkrat odsotna
    Valter Šmid je bil skupaj z nekdanjo partnerko Ano Šmid obtožen zlorabe prostitucije, a sta bila februarja po še ne pravnomočni sodbi oproščena. Sodnica Dejana Fekonja je takrat razsodila, da se je v Superbusu dogajala prostitucija, a legalna: delavke, ki niso bile omejene pri gibanju in nadzorovane, so dobivale plačo, delodajalec pa jim je plačeval prispevke. Obtožbo, ki se nanaša Valterja Šmida in sedanjo ženo Danijelo, pa Fekonja še razčiščuje. Kot rečeno, so zdaj po videokonferenci zaslišali oškodovanko iz Srbije, ki je v salonu delala od sredine septembra do začetka decembra 2016. Tožilec Jože Levašič trdi, da sta izkoristila njeno socialno stisko, bila je brez zaposlitve, imela je bolnega moža in dva mladoletna otroka, ter jo z obljubo o dobrem zaslužku zvabila v Slovenijo. Tu ni imela urejenega statusa za delo in bivanje, bila je nevidna tujka, ki je privolila v izkoriščanje prostitucije. Na njen račun naj bi zaslužila nekaj več kot 16.900 evrov.

    Pojasnila je, da je pred odhodom v Slovenijo zaslužila 250 do 300 evrov mesečno, dobivala je socialno pomoč, enako mož (110 evrov), otroka pa otroški dodatek (skupno 50 evrov). Pot do Novega mesta je plačala sama, prav tako ureditev delovnega dovoljenja (370 evrov), analizo krvi in druge preiskave. Dnevni zaslužek v salonu je bil različen, odvisno od števila strank, odstotek, ki ga je dobila, pa se je sčasoma nižal. Pokazali so ji blagajniške prejemke, ki so jih zasegli med hišno preiskavo, in potrdila je, da je na njih njen podpis. Iz njih je razvidno, da je septembra za 14 dni dela dobila 1803 evre, oktobra za 21 dni 1863, novembra pa za 22 dni 1573 evrov. Od tega je šlo kakih 310 evrov za najemnino in stanovanjske stroške. »Danijeli sem povedala, da bi šla rada zaradi otrok večkrat domov v Srbijo. V začetku sta dovolila, pozneje pa rekla, da to ni dobro. Da sta zaradi tega ob zaslužek in da sta izgubila veliko strank. Verjetno mi je zato Valter na koncu rekel, da to delo ni zame,« je povedala.

    Služila tudi z »oralo«
    Šmidova zatrjujeta, da od zaposlenih nista nikoli zahtevala, da se prostituirajo, sta bila pa seks in »orala« na ceniku, ker so Šmidovi (uradno, z računi) ponujali te storitve. S prostitucijo se je sicer res ukvarjala tudi oškodovanka, a po njunih besedah zato, ker je sama hotela, in od tega nista vzela niti centa. »Če je šlo na primer za 'body to body' masažo z oralo, je za masažo dobila določen odstotek zaslužka, za oralo pa celotnega,« je pojasnila Danijela Šmid. Nekdanja delavka je to zanikala: vsak dan je od celotnega zaslužka dobila 20 oziroma 30 odstotkov.

    Kot je povedala, od zakoncev ne bo terjala odškodnine. Tudi njen odgovor na vprašanje, ali ima občutek, da sta jo izkoristila, je bil nikalen. »Vedela sem, kam grem in kaj bom delala,« je izjavila. Ko pa jo je tožilec vprašal, ali bi se ponovno javila na oglas, če bi vedela, da bo dobila le 20 odstotkov zaslužka, je odvrnila, da ne.

    Sojenje se bo nadaljevalo v začetku septembra.

  2. #2

    Privzeto

    A ni tale Ana Smid na nasem seznamu

  3. #3
    Datum prijave
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenia
    Objave
    123
    +/-
    +52 /  -14

    Privzeto

    ja alexius, pa tudi valter.

  4. #4
    Datum prijave
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Objave
    15
    +/-
    +0 /  -2

    Privzeto

    Pod katerim imenom pa oglašuje Ana Smid?

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Po tej temi pravkar brska 1 uporabnikov. (članov: 0 in gostov: 1)

Pravila objavljanja

  • Ne morete objavljati novih tem.
  • Ne moretet objavljati odgovorov.
  • Ne morete objavljati prilog.
  • Ne morete urejati vaših objav.
  •  
  • BB koda is Vključen(a)(i)
  • Smeški so Vključen(a)(i)
  • [IMG] koda je Vključen(a)(i)
  • [VIDEO] code is Vključen(a)(i)
  • HTML koda je Izključen(a)(i)