Glede na to da bi naša država zaradi pomanjkanja denarja obdavčila še celo dež kateri pada na naše strehe je pri nas vse mogoče.... bodisi obdavčitev bodisi kaznovanje.

Če naj bi pri nas začeli govorit o dekriminalizaciji prostitucije na eni strani in kaznovanje strank od ponudnic na drugi strani - tukaj ne vidim logike; ponujat smeš, kupit pa ne smeš... haloooo !!! Potem te lahko ponudnica izsiljuje in prijavi če se ji na vratih obrneš, ona pa ni kaznovana za lažno navedbo v oglasu, recimo ???
Prostitucija je obstajala v vsaki civilizaciji in v vseh obdobjih zgodovine. Obstajala bo tudi še naprej ne glede na to kako bo demonizirana in kriminalizirana. To je dejstvo. Drugo je kako se to dejstvo sprejema. Jaz sem zato da se jo končno sprejme kot legitimno obrt in da se tukaj pobere delež davkov. Vzporedno bi se uvedel lahko tudi zdravstveni nadzor in še kaj drugega. Sem pa močno proti temu da bi se dekleta in ženske sililo v prostitucijo. Vsaka ponudnica bi morala imeti svojo lastno odločitev ali si želi to počet ali ne. S kriminalizacijo te dejavnosti pa je to voda na mlin neprostovoljnemu opravljanju tega poslanstva.
No, težava tega le ni tako enostavna in preprosta da bi se jo posploševalo. za vse primere in za vsa področja. Francija in Švedska pa sta po moje napravili zgolj korak nazaj k reševanju tega problema. Dokaz da se tudi "razvite" države motijo.