Prikazani rezultati 1 do 7 od 7
  1. #1

    Privzeto Seks za denar

    Mnogo razlogov je, zakaj se nekdo spusti v spolni odnos brez ljubezni. Psihološki pogled in odgovor na vprašanje, ali so prepoznavne lastnosti pri ženskah in moških ponudnikih spolnih storitev, ponuja Sandi Kofol, diplomirani psiholog: "Po mojem mnenju je zelo težko izpostaviti lastnosti, ki veljajo za večino ljudi, kaj šele za tiste, ki se prostituirajo. Izpostavil bi predvsem ekonomski vidik. Veliko se jih ukvarja sprostitucijo predvsem z vidika preživetja, saj se jim zdi, da nimajo druge možnosti. Nekateri to počnejo, da si dvignejo status, saj si na ta način zelo izboljšajo kakovost življenja. Ne smemo pozabiti tudi na kar veliko ljudi, ki se prostituirajo, da si lahko privoščijo drogo. Gre torej za odvisnike, pri katerih bi lahko razmišljali o določenih kompleksih." Temu, da stereotip o profesionalni ženski v tej dejavnosti ni vedno resničen, pritrjuje dr. Mojca Pajnik, raziskovalka na Mirovnem inštitutu in docentka na fakulteti za družbene vede, ki je napisala knjigo Prostitucija in trgovanje z ljudmi: perspektive spola, dela in migracij. "Drugi stereotip, ki se pojavlja v zvezi s prostitucijo pri nas, je, da so prostitutke tujke, naivne žrtve, ki so bile zavedene."


    Seksualna promiskuiteta?


    Če ponudnik oziroma ponudnica spolnih storitev svoje telo ponuja izključno zaradi materialne koristi, stranka pa ne nazadnje v kupljenem seksualnem odnosu lahko takoj sebično dobi, kar želi, se zastavlja vprašanje, ali je prostitucija posebna oblika seksualne promiskuitete. "Pri večini ni oblika promiskuitete, ampak predvsem način zaslužka. Pri nekaterih je takšen način funkcioniranja v življenju odgovor na travme v otroštvu ali najstništvu. Ponekod gre tudi za prenašanje vzorcev skozi generacije. Zelo redko je tudi oblika promiskuitete," pravi psiholog Sandi Kofol.


    Kdo prodaja in kdo kupuje?


    Nedvomno je prostitucija socialni, družbeni in psihološki fenomen. Kdo prodaja in kdo kupuje telo? "Moški so v odnosu do prostitutke zelo različni," razmišlja Sandi Kofol. "Nekateri se obnašajo podobno kot do drugih žensk v razmerjih, drugi se vedejo do nje kot do potrošnega materiala, ki so ga pač kupili in z njim lahko počnejo, kar se jim zljubi, po uporabi pa zavržejo in zamenjajo z drugo. Res pa je, da so nekateri moški takšni tudi do partneric v odnosu. Nekateri lahko pri prostitutki uresničijo seksualne fantazije, ki jih s partnerico ne morejo, saj bi se jim zdelo, da je umazana ali celo 'kurba', če bi z njo izvajali določene seksualne aktivnosti, ki jih lahko počnejo le s prostitutko. Izpostavil bi še določen odstotek moških, ki se pri njih lahko le 'izpraznijo' in se jim ni treba čustveno vezati. Tudi s predigro ali nežnostmi po odnosu se jim ni treba ukvarjati. Opravijo, dobijo svoj užitek in gredo."


    Legalizacija: za in proti


    Slovenska prestolnica, denimo, nima predela rdečih luči, sicer vse drugo razen tega, da je uličnaprostitucija v deželi pod Alpami redka, ostaja ovito v skrivnost. V skladu s časom se ponujajo storitve prek spleta, veliko je prikritega oglaševanja, lahko se dogaja tudi v striptiz klubih. Po besedah Mojce Pajnik je posredniška oblika prostitucije ena najbolj uveljavljenih in ima pozitivno in negativno plat. Številke in ocene o njeni razširjenosti so tako samo približki realnemu stanju. Drugače povedano, malo se ve, kdo vse služi s prostitucijo. Kako bi najstarejšo obrt uokvirila legalizacija? Ponudniki in ponudnice storitev bi imeli obvezne redne zdravstvene preglede, z obdavčitvijo bi zaslužila tudi država ... Bi lahko registracija ublažila diskriminacijo? Gotovo ne, kdo bi pa hotel imeti v delovni knjižici zabeleženo: spolni/a delavec/ka?

    Vir: Delo

  2. #2

    Privzeto

    V raznih prispevkih, ki se pojavljajo v medijih, še nisem prebral (videl, slišal) kaj res zanimivega, kar bi me zaintrigiralo ali sprovociralo. Vse gre po enem in istem kopitu - odkrivanje tople vode. Hecno je tudi to, da vsi razni psihologi, sociologi in podobni strokovnjaki ne vedo nič iz prve roke. A ti dedci sploh ne hodijo k prostitutkam ali kaj? Kot da to počnemo le neki drugi. Na našem forumu se da prebrati več tehtnih razmišljanj na to temo.

    Pred časom sem sam napisal takole:
    V kurbiščih delajo kurbe in mi se tja hodimo kurbat. To je čisto običajno in človeško početje. Mene kurbe privlačijo (Na njih sem celo bolj napaljen, kot na običajne ženske - taka devijacija, jebi ga.), imam jih rad, ker mi nudijo neobvezen užitek in jih spoštujem, ker mi obnavljajo spolno samozavest in me za trenutek pomladijo. Vse ostalo je metafizika.

  3. #3

    Privzeto

    Tudi ta zgornji je menih, ki filozofira o tem koliko zob ima konj.

    Jaz pa osebno bolj iščem novitete, ki pa jih praktično ni.

  4. #4
    Datum prijave
    Oct 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Objave
    581
    +/-
    +926 /  -99

    Privzeto

    Zanimljiv članek......

    Zmeraj znova me čudi dejstvo, da imajo zelo izobražene osebe tak dar, da enostavno relacijo med dvema, postavijo na neko teoretično, zelo sofisticirano osnovo. Pol sledi obsežno razglabljanje o akterjih, njihovih devijacijah, okoliščinah, zakompleksanosti, celo fenomenih, obvezno sledi še analiza finančnih efektov, pa spet zakonodaja z neizbežnim pro et contra...
    In na koncu branja te "eksprtize", sem moral pomisliti, zakaj se že gre??
    In temu vzorcu razmišljanj kompetentnih, rezultira stanje, takšno kot je.

    pozdrav, Octavian

  5. #5

    Privzeto

    Citiraj Originally Posted by octavian Poglej objavo
    Zanimljiv članek......

    Zmeraj znova me čudi dejstvo, da imajo zelo izobražene osebe tak dar, da enostavno relacijo med dvema, postavijo na neko teoretično, zelo sofisticirano osnovo. Pol sledi obsežno razglabljanje o akterjih, njihovih devijacijah, okoliščinah, zakompleksanosti, celo fenomenih, obvezno sledi še analiza finančnih efektov, pa spet zakonodaja z neizbežnim pro et contra...
    In na koncu branja te "eksprtize", sem moral pomisliti, zakaj se že gre??
    In temu vzorcu razmišljanj kompetentnih, rezultira stanje, takšno kot je.

    pozdrav, Octavian
    Meni se clanek ne zdi prav nic zanimiv, saj ne pove popolnoma nic novega - le povzema raznorazne psiholoske, socialne ipd. studije zadnjih 50 ali se vec let. Kar pa se tice " prostitucije zavite v skrivnosti v Sloveniji " avtorju priporocam, da se zacne temu primerno izobrazevati - za zacetek recimo na tem forumu.

  6. #6
    Datum prijave
    Oct 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Objave
    581
    +/-
    +926 /  -99

    Privzeto

    Macola2008, seveda članek meni ni niti slučajno zanimiv!! Zato sem provokativno napisal za uvodom kar nekaj pikic (.......) in zaključil svoj komentar z stavkom: "In na koncu branja te "eksprtize", sem moral pomisliti, zakaj se že gre??" - pa ne zato, ker bi bil jaz "nedojemljiv"!
    Če bi predmetni članek zasledil v časopisju, ga ne bi bral, tukaj pa sledim vsemu, kar se dogaja. Pač mi je forum v celem formatu odličen,

    Pozdrav, Octavian

  7. #7

    Privzeto

    Storitev za prazen nič - manj kot amaterka je plačana ljubica
    Storitev v MB - za prazen ništrc denarček, manj kot amaterka


    Ime - menda nepomembno, ko vstopiš v sobo, vplačaš naprej, za mrhico trapico, ki je seveda mrtvoudna pupa in ošabno pripravljena na neudobno egoistično vlogo zase, pravzaprav nesramna šecko jedno,na mariborskem posteljno zguljenem ležišču, Proletarske 64/I/6, predmestje podpohorski Tabor, v bloku...
    in mi ni bilo žal dati za taksi vsaj 11 evrov do tjakaj,

    prišel sem torej tja, pozvonil, vstopil, a nisem imel izbire, češ, drugi dve dami sta zasedeni, zato je pupa črnolaska, hladna kakor smrt, počakala, da se slečem, bil sem oprhan, okopan, čist, nakar se je tetoviranka v hlačkah in modrcu le pokazala, legla obme golega, mi nataknila konsdom ter sem ji predlagal oralo, pa ni šlo, navajen sem orale brez kondoma,

    mrhica ni opravljala posla najstarejše ženske obrti, nič kaj prida in manj kakor kakšna amaterka, brez prijaznosti, brez kake lepe besedice, takole bolj osorno po žensko ali dekliško ošabno,

    poskusil pa sem, predlagal, da bi morda izvajali trojček, saj ni bil problem denarfček, bi plačal odlično, a kaj, ko so navajeni mariborsko potujčene ujedljivosti, kakor da sem kot stranka česarkoli kriv,

    tako sva se trudila tiste pol urice v neudobnih položajih - ko je zamenjala kondom in je le ustno nekako počela slabše kot katerakoli druga deklica ali ženska, ki obvlada posel, tudi tako, da tička našpiči...

    in če sem jo dotikal v mednožju, se je delala, čeprav sem bil obtziren, kakor da jo neki "boli", tako da sem jo po ščegetavčku, kakor znam, da pa bi ji dosegel točko G, tega pa ni dopustila...

    stranke, tam je stran vržen denar s tisto črnolasko! Bil sem skratka psihiran in zavržen, morda ne esdini.

    Na koncu, ko sem se bil nezadovoljén oblekel, mi je puffmutti pokazala na ekranu, da ne ližejo ali poljubljajo brez kondoma, kajti tisočero da je spolno okuženih ali bolnih..., kot da ne bi sam vedel, nakar sem samo le vzdihnil, se vljudno poslovil in šel!


    Kakšna razlika od evropskih spolnih storitev v javnih hišah! Tam doživiš, da je spolna delavka celo izredno živahno pohotna in te zadovolji, mnoge se hočejo celo s kolegico napiti sperme... - saj vidijo, kdaj je uporabnik kot stranka, ki dobro plača, radosten in zdrav... - že po odnosu.

    Skratka - je bordel mariborsko provincijsko, ki je tak le po imenu. Verjetno pa bi se lepo imel z drugima dvema damama? Bili sta namreč, kot sem ju videl mimogrede, brez hlačk...


    Eros

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Po tej temi pravkar brska 1 uporabnikov. (članov: 0 in gostov: 1)

Pravila objavljanja

  • Ne morete objavljati novih tem.
  • Ne moretet objavljati odgovorov.
  • Ne morete objavljati prilog.
  • Ne morete urejati vaših objav.
  •  
  • BB koda is Vključen(a)(i)
  • Smeški so Vključen(a)(i)
  • [IMG] koda je Vključen(a)(i)
  • [VIDEO] code is Vključen(a)(i)
  • HTML koda je Izključen(a)(i)