Prikazani rezultati 1 do 2 od 2
  1. #1

    Privzeto Prostitutka Samanta se ni imela za žrtev

    Madžarka Samanta je pričala, da je Biljana Bažika, ki ji tožilstvo očita kaznivo dejanje trgovine z ljudmi, ni izkoriščala. Je pa potarnala nad nastanitvijo v prostorih društva Ključ in nad tem, da ji je po prijetju iz denarnice izginilo 300 evrov.

    Na sojenju 41-letni Biljani Bažika - Bibi je danes na prostor za priče stopila še ena prostitutka, ki naj bi bila po mnenju tožilstva žrtev trgovine z ljudmi. Prodajala se je v enem od stanovanj Bažikove, a se ni počutila kot žrtev, je povedala. »V stanovanju na Glavarjevi v Ljubljani je bilo v redu. Biba nam je kuhala, prala, pospravljala, skratka, opravljala je vsa gospodinjska dela. Prevajala je tudi pogovore med nami dekleti in strankami. Večkrat smo kakega gosta tudi zavrnile, če nobeni ni bil všeč. No, navadno sem bila jaz najbolj izbirčna… Ampak Biba ni nič pritiskala, da bi morala iti z njim,« je povedala Madžarka z delovnim imenom Samanta. Kot je dejala, sta bili z Bažikovo že takrat prijateljici, ko je policija njihovo »poslovanje« z aretacijo prekinila, pa se je prijateljstvo še okrepilo. To je bilo videti tudi po koncu pričanja, saj sta se z obtoženko večkrat smeje objeli, ko je Samanta odhajala skozi vrata sodne dvorane, pa je prijateljici v slovo poslala še poljubček.

    Radodarni Dušan
    Kot smo že pisali, v obtožbi piše, da je prvoobtožena z Madžarom Petrom Orsosom (ki je za zdaj našim organom nedosegljiv) in nekaj še neodkritimi storilci na Madžarskem novačila revna in brezposelna dekleta in jim obljubljala dober zaslužek s prostitucijo v naši državi. Šele pozneje naj bi dekleta izvedela, da bo to njihovo edino delo, da bodo denar morale služiti vse dni v tednu po najmanj deset ur in da bo šla polovica zaslužka Bažikovi. Od avgusta 2010 do marca 2015 naj bi ta privabila 13 tujk, med njimi tudi brezposelno Samanto. V našo državo naj bi prišla v obdobju do maja 2014, prostituirala pa naj bi se v Ljubljani, Kopru in Mariboru. Biljana Bažika, ki je njene storitve tudi oglaševala, ji je razložila, da se obrt opravlja vsak dan med 12. in 1. uro zjutraj in da si bo vzela polovico njenega zaslužka. Vmes se je Samanta očitno večkrat vrnila domov, nazaj pa naj bi jo nekajkrat pripeljal Damir Juretić in enkrat Danijel Krebs, ki sta se zato tudi znašla na zatožni klopi.

    Samanta je pričala, da nje in drugih deklet v stanovanju ni nihče zadrževal. Od gostov so poleg plačila dobivale tudi napitnine in darila. Zaslužek je šel v skupni predal in zvečer so si ga dekleta sama razdelila – določen del so same dale Bažikovi, ne da bi to od njih posebej zahtevala. Po njenih besedah Bažikova ni kontrolirala, koliko bo katera dobila. Kakšno stranko je lahko brez težav odklonila, po drugi strani pa je imela tudi kakšnega stalnega gosta. »Ja, Dušan me je peljal tudi po nakupih – on je plačal. Bil je zaljubljen vame,« je povedalo dekle, ki je imelo tisti čas tudi »pravega« fanta. Tožilstvo trdi, da je prvoobtožena na račun Samantinega dela zaslužila najmanj 10.000 evrov. Na vprašanje, ali ima občutek, da jo je Bažikova izkoristila in ali bi rada, da ji ta denar povrne, je priča odvrnila, da ne. »Po moje se ni nič okoristila, skupaj sva delali in meni je bilo to prav,« je izjavila.

    Mravlje v kopalnici
    Bi pa rada nazaj tisti denar, ki je izginil iz njene denarnice po aretaciji, je dejala. Policija je takrat dekleta na hitro odpeljala, kam, Samanta ni znala povedati, je pa iz sodnega spisa razvidno, da v prostore društva Ključ. »Tam je bila velika umazanija. Kopalnica je bila katastrofalna, polna mravelj. Tam sta bili dve gospe, s katerima nismo mogli komunicirati, saj nista znali madžarsko. Pokazali smo jima mravlje, pa se za to nista zmenili,« je pričala in dodala, da se je počutila kot v zaporu. Bile so zaklenjene, niso smele kaditi, ker so bile brez telefonov, niso mogle poklicati domov. »Zelo nas je skrbelo in smo jokale,« je razložila. Čez čas so jih policisti odpeljali po stvari v stanovanje, kjer so nazadnje delale: »Vse je bilo razmetano, telefoni, obleke, šminke. Ugotovila sem, da je iz moje denarnice zmanjkal denar. Bilo je 300 evrov in to hočem nazaj.« Po zaslišanjih na policiji in sodišču so jih z vozovnico za vlak in 10 evri »žepnine« napotili v domovino. Na vprašanje, s čim se zdaj preživlja, je odgovorila: »Iskreno povedano, še naprej opravljam isto delo.« Tožilca Jožeta Levašiča je zanimalo, ali v Sloveniji, pa je odvrnila, da ne. Ko je vprašal, kje, je odgovorila z vprašanjem: »Ali moram povedati?« Ko so jo podučili, da ne, je raje molčala.

  2. #2

    Privzeto

    Jessica je na podlagi policijskih kalkulacij prinesla najmanj 48.000 EUR prihodkov. Biljana je na sodišču povedala, da je tajni sodelavec policije delal v "vodoravnem položaju", ta pa je zagotovil, da da je šlo za iskanje dokazov, ki je v takem postopku nujno, sicer bi žrtve potem razlagale, da so se pogovarjali in masirali in ne bi imeli dokazov. Kakšne dokaze je pridobil ni povedal!

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Po tej temi pravkar brska 1 uporabnikov. (članov: 0 in gostov: 1)

Pravila objavljanja

  • Ne morete objavljati novih tem.
  • Ne moretet objavljati odgovorov.
  • Ne morete objavljati prilog.
  • Ne morete urejati vaših objav.
  •  
  • BB koda is Vključen(a)(i)
  • Smeški so Vključen(a)(i)
  • [IMG] koda je Vključen(a)(i)
  • [VIDEO] code is Vključen(a)(i)
  • HTML koda je Izključen(a)(i)